Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce

Fot.: http://www.elblag24.pl

Powoli zbliża się czas wakacji… Każdy z nas marzy już o zasłużonym wypoczynku oraz urlopie, wypatrując w Internecie różne oferty i szukając promocji.

Mamy swoje plany jak miło i przyjemnie spędzić to wspaniałe lato. W dzisiejszych czasach to nie jest żaden problem, znaleźć najwygodniejszą propozycję właśnie dla siebie. Góry, jeziora, morze… Dla każdego znajdzie się najlepsza opcja.

Wspaniałą formą wypoczynku i obcowania z polską naturą, może być wycieczka w góry: Bieszczady, Tatry, Góry Stołowe, Karkonosze, góry Świętokrzyskie. Dla miłośników wędrówek po szlakach i zdobywania szczytów górskich z całą pewnością znajdzie się coś niezwykłego wśród pasm i szczytów, jakie znajdują się w Polsce. Przepiękne góry w Polsce mają w sobie coś magicznego, co wielu próbuje uchwycić, ale żeby to poczuć, trzeba wybrać się tam osobiście.

Drugą formą popularnego wypoczynku jest wycieczka nad jeziora. Wiele Polaków wybiera się w takie miejscowości wypoczynkowe, których jedynym kryterium jest bliskość wody. Jedno z jezior, które obowiązkowo trzeba odwiedzić, to jezioro Śniardwy – perła Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jest ono największym polskim jeziorem, a więc i dobrze rozpoznawalnym. Śniardwy ze względu na ukształtowanie dna, w wielu miejscach jest bardzo płytkie i kamieniste, stanowi wyzwanie dla żeglarzy, co bynajmniej ich nie odstrasza. Jezioro Wigry – okolice największego jeziora Suwalszczyzny były w czasach jagiellońskich popularnymi terenami do polowań. Dziś, miłośnicy żeglarskich klimatów mają tu do dyspozycji wodny sprzęt, aktywni – rowerowe i piesze szlaki, a amatorzy zabytków – dawny klasztor Kamedułów.

W Polsce nad jeziorami i zbiornikami zlokalizowane są dziesiątki, jeśli nie setki, miejscowości, których nadrzędnym celem jest zadbanie o dobry wypoczynek i relaks gości. Wymieniłam tylko parę jezior, a naprawdę dużo takich, które warto odwiedzić.

Nie mogę nie wspomnieć o wypoczynku nad morzem. Polacy uwielbiają Gdańsk, Sopot, Łebę, Ustkę, Świnoujście i inne kurorty. Właściciele domków oraz pensjonatów wczasowych proponują bardzo wygodne warunki mieszkaniowe. Pogoda może nie zawsze dopasować, lecz te piękne miasta nie dadzą Państwu nudzić się. Bardzo dużo miejsc jest na półwyspie pomorskim, np. całe Trójmiasto, gdzie można zwiedzać wiele różnych ciekawych zabytków i atrakcji, także fokatorium w Helu i Jastarni. Dużo jest wież widokowych, latarń, kawiarenek i innych atrakcyjnych miejsc.

Wakacje tylko się zaczynają, więc jest jeszcze czas na przemyślenie nad wyborem miejca wypoczynku. Każdy człowiek ma swoje ulubione, które chętnie odwiedza i czuje się tam wspaniale. To w pewnym stopniu jest ucieczka od codzienności, szarego dnia i od trudów, z jakimi na co dzień musi się borykać. Bardzo lubimy te wspaniałe chwile, które poświęcamy na wymarzone wakacje pełne niespodzianek, ciekawych ludzi i miejsc.

Maria Kucza, 11.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code