Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu odbyła się konferencja „Klonowa Arka 2019”

W Żytomierzu odbyła się konferencja „Klonowa Arka 2019”

„Klonowa Arka” – to coroczne dwutygodniowe międzynarodowe szkolenia dowódczo-sztabowe z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, Litwy i Polski, którzy pod nadzorem kanadyjskich instruktorów biorą udział we wspólnych manewrach.

Pod koniec lipca br. w Żytomierzu w Centrum szkoleniowym Wojsk desantowo-szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy odbyła się planująca konferencja wielonarodowego szkolenia „Klonowa arka 2019”.

W czasie konferencji opracowano plan przebiegu szkoleń, które powinny odbyć się w październiku br., opracowano odpowiednią dokumentację. Również uczestnicy konferencji wyznaczyli które państwa wezmą udział w szkoleniach.

Oprócz Ukrainy wezmą w nich udział jednostki Sił Zbrojnych Gruzji, Kanady, Litwy, Macedonii, Macedonii Północnej, Polski i Czarnogóry, dowódcy i oficerowie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego. Także zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniu przedstawiciele brygady SEEBRIG (South-Eastern Europe Brigade) z Europy Południowo-Wschodniej, która mieści się w Grecji. Również zaproponowano zaprosić do udziału w szkoleniach, jako obserwatorów, przedstawicieli z Bośni i Hercegowiny.

Na kierownika wielonarodowego szkolenia „Klonowa arka 2019” wybrano dowódcę 95. brygady desantowo-szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy pułkownika Maksyma Myrgorodskiego.

Walentyna Jusupowa, fot. mil.gov,ua, 29 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code