Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy znalazł się Święty Mikołaj!

W Winnicy znalazł się Święty Mikołaj!

7 grudnia w Winnicy wolontariusze CRP „Polonia” przeprowadzili grę terenową «Odszukaj świętego Mikołaja», w której wzięli udział i dzieci, młodzież i dorośli.

Dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest niezmiennie 6 grudnia każdego roku w wielu krajach świata. We współczesnej tradycji europejskiej św. Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo słodyczy i zabawek. Z tej właśnie okazji młodzież  na czele z Tetianą Zielińską przygotowali dla wszystkich uczestników ciekawe  zadania, nad którymi trzeba było trochę pomyśleć, żeby otrzymać punkty.

Najpierw wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy drużyny, a następnie każda z nich otrzymała swoją mapę według której miała się poruszać.

Reguły gry były proste: żeby odszukać świętego Mikołaja musieliśmy znaleźć sześć lokacji, gdzie każda drużyna miała swoje zadanie. Najbardziej wszystkim spodobało się ubierać Mikołaja w jego szaty i zakładać na głowię mitrę biskupią. Oprócz tego śpiewaliśmy kolędy, czytaliśmy listy do świętego Mikołaja, słuchaliśmy pięknej historii o biskupie i  świętym a także dowiedzieliśmy się, jak nazywają świętego Mikołaja w różnych krajach świata.

Kiedy Mikołaj został odnaleziony, wszyscy uczestnicy dostali różne prezenty, a zimne ognie i słodycze świątecznego humoru. Po grze, uczestnicy porozmawiali ze św. Mikołajem i zaśpiewali kolęd w ciepłej rodzinnej atmosferze w siedzibie Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przy gorącej herbacie i ciasteczkach.

Gra terenowa odbyła się w ramach wspólnego projektu Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku – „Forum Młodych Polaków”. Ten mini-projekt przygotowali wolontariusze CRP „Polonia”, którzy uczestniczyli w regionalnym spotkaniu młodych Polaków w Winnica, a także w Ogólnoukraińskim Forum Młodych Polaków w Odessie w październiku bieżącego roku.

Diana Mowenko, CRP „Polonia”, 13 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code