Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie ustalano plan polsko-ukraińskich inicjatyw na rok 2016

W Warszawie ustalano plan polsko-ukraińskich inicjatyw na rok 2016

Źródło: president.gov.uaW dniach 3-4 marca w Warszawie odbyło się 25. posiedzenie Konsultacyjnego Komitetu Prezydentów Polski i Ukrainy pod wspólnym przewodnictwem  zastępcy przewodniczącego Administracji Prezydenta Ukrainy Konstantyna Elisiejewa i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Polski Krzysztofa Szczerskiego.

Podczas spotkania, jakie w dużej mierze nosiło charakter organizacyjny i miało na celu omówienie harmonogramu spotkań na najwyższym poziomie w obecnym roku, obydwie strony wymieniły się opiniami w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz w innych ważnych tematach dotyczących współpracy Polski i Ukrainy.

Uczestnicy Konsultacyjnego Komitetu omówili algorytm współdziałania obydwu państw w kontekście współpracy regionalnej, zbliżenia Ukrainy z UE oraz porządku dziennego bezpieczeństwa europejskiego.

Szczególną uwagę poświęcono pytaniom kontynuacji procesu porozumienia i kontynuowania owocnego dialogu z trudnych pytań wspólnej historii obydwu narodów.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Ludmiły Kliszczuk, K.B., 08.03.16 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code