Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie ustalano plan polsko-ukraińskich inicjatyw na rok 2016

W Warszawie ustalano plan polsko-ukraińskich inicjatyw na rok 2016

Źródło: president.gov.uaW dniach 3-4 marca w Warszawie odbyło się 25. posiedzenie Konsultacyjnego Komitetu Prezydentów Polski i Ukrainy pod wspólnym przewodnictwem  zastępcy przewodniczącego Administracji Prezydenta Ukrainy Konstantyna Elisiejewa i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Polski Krzysztofa Szczerskiego.

Podczas spotkania, jakie w dużej mierze nosiło charakter organizacyjny i miało na celu omówienie harmonogramu spotkań na najwyższym poziomie w obecnym roku, obydwie strony wymieniły się opiniami w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz w innych ważnych tematach dotyczących współpracy Polski i Ukrainy.

Uczestnicy Konsultacyjnego Komitetu omówili algorytm współdziałania obydwu państw w kontekście współpracy regionalnej, zbliżenia Ukrainy z UE oraz porządku dziennego bezpieczeństwa europejskiego.

Szczególną uwagę poświęcono pytaniom kontynuacji procesu porozumienia i kontynuowania owocnego dialogu z trudnych pytań wspólnej historii obydwu narodów.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Ludmiły Kliszczuk, K.B., 08.03.16 r.