Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Rzeszowie gościła delegacja z Ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Lotniczego

W Rzeszowie gościła delegacja z Ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Lotniczego

Fot. https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci

Z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej przebywała delegacja z Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie. Goście z Ukrainy przybyli na Podkarpacie w celu omówienia współpracy naukowej i możliwości rozszerzenia jej na nowe dyscypliny w różnych dziedzinach transportu.

W delegacji ze strony ukraińskiej uczestniczyli: prof. Volodymyr Isaienko, rektor Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie, prof. Oleksandr Zaporozhets, prorektor ds. międzynarodowej współpracy i edukacji, prof. Serhii Ishchenko, kierownik Katedry Silników Lotniczych i Bezpieczeństwa lotu w Instytucie Edukacji i Badań lotniczych, dr Anna Iakovlieva z Katedry Ekologii Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie. Z gośćmi spotkali się prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prof. Kazimierz Lejda, kierownik Katedry Silników Spalinowych i Transportu, Mieczysław Górak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Narodowy Uniwersytet Lotniczy w Kijowie to jedna z najbardziej rozwiniętych lotniczych instytucji edukacyjnych, kształcąca ponad 50 000 studentów, wliczając w to 1200 studentów zagranicznych z 49 krajów. Uczelnia kształci w następujących obszarach: zarządzanie, mechanika, elektronika, inżynieria elektroniczna, technologia komputerowa.

Umowa o współpracy naukowo-badawczej między polską a ukraińską uczelniami została podpisana w 2012 roku. Do tej pory współpraca obejmowała budowę i eksploatację silników lotniczych oraz samochodowych, ekologię transportu i paliwa alternatywne.

Słowo Polskie na podstawie informacji https://w.prz.edu.pl, 19 marca 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code