Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W ruinach byłej posiadłości Zapolskich we wsi Pryłuckie, zorganizowano łucką Promenadę Sztuki pt. „Tak brzmi Łuck”

W ruinach byłej posiadłości Zapolskich we wsi Pryłuckie, zorganizowano łucką Promenadę Sztuki pt. „Tak brzmi Łuck”

W sobotę, 29 maja, w na terenie pozostałości posiadłości rodziny Gabrieli Zapolskiej we wsi Pryłuckie, odbył się drugi dzień łuckiej Promenady Sztuki „Tak brzmi Łuck”.

Na świeżym powietrzu pod gołym niebem uczestnicy imprezy podziwiali fragmenty scenek teatralnych przygotowanych przez Teatr Harmyder, słuchali śpiewu Tetiany Cichockiej prezentującej twórczość Lesi Ukrainki i motywy z dramatu filmowego „Noce i Dnie” oraz intrygujących występów kwartetu smyczkowego Infinity z Łucka.

Zabrzmiały ciekawe prelekcje na temat Zapolskiej, jej historii, oraz działalności przygotowane przez Wołyńskie Zjednoczenie Nauczycieli Polskich na Ukrainie, które przyjęło imię tej wspaniałej artystki i powieściopisarki.

Konsulat Generalny RP w Łucku reprezentoał attaché Piotr Urbanowicz, który zwrócił uwagę na znaczenie wspólnego, ukraińsko-polskiego dziedzictwa kulturowego, którego olbrzymią częścią jest dorobek artystyczny Gabrieli Zapolskiej. Dyplomata podziękował Wydziałowi Turystyki i Promocji Miasta Łuckiej Rady Miejskiej i teatrowi Harmyder za współorganizację tego wspaniałego wydarzenia.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 6 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code