Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Równem podsumowano realizację projektu „Podwyższamy standardy medyczne – ratujemy życie dzieci”

W Równem podsumowano realizację projektu „Podwyższamy standardy medyczne – ratujemy życie dzieci”

27 stycznia w regionalnym szpitalu dziecięcym w Równem odbyło się podsumowanie wyników realizacji projektu „Podwyższamy standardy medyczne – ratujemy życie dzieci”.

Projekt został sfinansowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie w ramach programu Polska Pomoc. Konkurs na projekty w ramach tego programu ogłaszany jest corocznie przez Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Po raz pierwszy szpital w Równem spróbował swoich sił w tym programie i na szczęście ta pierwsza próba okazała się bardzo udana.

Projekt obejmował dwa etapy: zakup mobilnego aparatu USG oraz na przeprowadzeniu specjalistycznych szkoleń lekarzy w szpitalu regionalnym w oparciu o naszego wieloletniego partnera, Wojewódzki Szpital

Specjalistyczny dla Dzieci w Olsztynie. Szkolenie dla lekarzy z Wołynia odbyło się w listopadzie ubiegłego roku.

W wydarzeniu udział wziął Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki, Konsul Generalnego RP w Łucku Wiesław Mazur,  przedstawiciele władz regionalnych.

Sergij Porowczuk, 1 lutego 2020 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code