Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Równem obchodzono Dni kultury polskiej

W Równem obchodzono Dni kultury polskiej

Dni polskiej kultury odbywają się w Równem od 18 lat i stały się już tradycyjnym wydarzeniem kulturalnym na miarę całego regionu.

W roku 2017 do tego miasta by wziąć udział w uroczystościach przybyła polska delegacja, m.in. Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku Wiesław Mazur oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Goście z Polski zostali ciepło przywitani podczas uroczystego otwarcia przez szefa Regionalnej Administracji Państwowej Oleksija Mulyarenkę. Przewodniczący władz obwodowych, zaznaczył, że Ukraina i Polska są starymi przyjaciółmi i partnerami, które łączą mocne więzi gospodarcze, wspólna historia, próby i wspólne zwycięstwa.

– Doceniamy politykę tolerancji. Przyjaźń regionu równieńskiego z województwami Rzeczypospolitej Polskiej ma dobre tradycje. Posiadamy nieocenione doświadczenia w zakresie współpracy w różnych dziedzinach. Nasz region owocnie współpracuje z województwem warmińsko-mazurskim od dwóch dekad. Nawiązano także współprace z województwami lubelskimi i mazowieckimi — mówił  Mularenko.

Program Dni Kultury Polskiej przewidywał wieczór poezji polskiej, zwiedzanie zamku książąt Ostrogskich, Katedrę Epiphany, muzeum krajoznawcze, kościół, Akademia Ostrogska i in.

Sergij Porowczuk, 03.10.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code