Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Polsce zmarł o. Oleg Kondratiuk OCD z Berdyczowa

W Polsce zmarł o. Oleg Kondratiuk OCD z Berdyczowa

Źródło - www.catholic-media.org 24 marca o 5 nad ranem w szpitalu w Bielsko-Białej odszedł do domu Pana o. Oleg Kondratiuk OCD z Berdyczowa. 47-letni karmelita był jednym z pierwszych zakonników OCD, wyświęconych na terenie Ukrainy.

W czwartek 26 marca w wadowickim klasztorze karmelitów bosych zostanie odprawiona Msza w intencji o. Olega, przewodniczyć której będzie prowincjał Krakowskiej Prowincji OCD o. Tadeusz Florek. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w Berdyczowie, po tym, jak ciało o. Olega zostanie przewiezione na Ukrainę.

Do otrzymania powołania Oleg Kondratiuk pracował jako nauczyciel fizyki. Po ukończeniu seminarium duchownego w Polsce został skierowany do kijowskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie pracował jako proboszcz. Następnie pełnił funkcję księdza wikarego w Berdyczowie.

Z inicjatywy śp. o. Olega w Berdyczowie powstał klub piłkarski „Karmel” oraz coroczny turniej piłki halowej wśród drużyn, działających przy parafiach rzymskokatolickich.

Wielu wiernych pamięta wspaniałe rekolekcje o. Kondratiuka oraz jego programy autorskie w Radiu Maryja. Zawsze rozmawiał w prostym i zrozumiałym języku. Był uczestnikiem ekumenicznych spotkań na centralnym placu Berdyczowa.

Na początku 2014 roku lekarze zdiagnozowali u o. Olega nowotwór. W Wadowicach karmelita przeszedł skomplikowaną operację, niestety po długiej rehabilitacji zmarł.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…

Teofil Mały, 24.03.15 r.; KZ

{youtube}WHjuPPJRUZ0{/youtube}

Na 8:40 minucie ubiegłorocznego odcinka telewizyjnego Słowa Polskiego możemy zobaczyć śp. o. Olega