Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

Za unikanie spisania grozi kara grzywny, nawet 5 tys. zł, jednak warto się spisać, bo czekają ciekawe nagrody.

Narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. obejmuje się: 1) osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami; 2) osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania; 3) mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami. Dane dotyczące osób nieobecnych i osób małoletnich przekazują osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe.

Sposoby na wzięcie udziału w spisie powszechnych są trzy: przez Internet, telefonicznie oraz w bezpośrednim kontakcie z rachmistrzem.

Zakres informacji zbieranych w narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań obejmuje: charakterystyka demograficzna; aktywność ekonomiczna; poziom wykształcenia; niepełnosprawność; migracje wewnętrzne i zagraniczne; charakterystyka etniczno-kulturowa; gospodarstwa domowe i rodziny; stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

Każdy, kto zgodnie Ustawy ma obowiązek wziąć udział w spisie, może wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

Walentyna Jusupowa, 11 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code