Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » W oczekiwaniu nowych wrażeń – mali Polacy z Ukrainy wyruszają do Warszawy

W oczekiwaniu nowych wrażeń – mali Polacy z Ukrainy wyruszają do Warszawy

135 dzieciaków z obwodów winnickiego, chmielnickiego oraz żytomierskiego wyruszyli na początku lipca na wakacje do stołecznego miasta Warszawy. Stare Miasto, Pułtusk, centrum Kopernika, gry terenowe – to tylko część atrakcji, które czekają na małych Polaków ze Wschodu. Znaczna część z nich przyjeżdża do Polski po raz pierwszy. Kraj przodków robi na nich duże wrażenie już po przekroczeniu granicy ukraińsko-polskiej. Równe drogi, kolorowe domki z niewysokimi ogrodzeniami, samochody na włączonych nawet w dzień światłach – takie pierwsze wrażenie dzieciaków z Ukrainy.

Nie zważając na upalną i długą drogę (ponad 17 godzin mali turyści spędzili w autokarach) wśród młodzieży panował wesoły nastrój i koleżeńska atmosfera.

10 dzieci z Kamieńca-Podolskiego, 5 z Baru, 32 z Winnicy oraz 80 z obwodu żytomierskiego szczęśliwie dotarły na miejsce 5 i 6 lipca. Pierwszym, kto powitał gości, był odnowiony Stadion Narodowy w Warszawie, podświetlony na biało-czerwono. Ku zdumieniu opiekunów dzieciaki bardzo żywiołowo powitali piłkarską arenę, bijąc brawa i wykrzykując piłkarskie hasła. EURO-2012 wciąż nie na aktualności i wspólne ukraińsko-polskie święto piłki nożnej pozostawi trwały ślad w pamięci małych wycieczkowiczów.

 

W Warszawie na kresowiaków czekały już bursy na Zagójskiej i Długiej oraz oczywiście ciepła kolacja, po której zmęczeni ale zadowoleni dzieciaki poszli spać w oczekiwaniu nowych wrażeń i emocji od stolicy wspaniałego kraju – Polski.

Zdjęcia z podróży

{morfeo 155}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code