Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W nowym Słowie Polskim o Dniach Papieskich na Podolu oraz relacje z realizacji licznych projektów kulturalnych

W nowym Słowie Polskim o Dniach Papieskich na Podolu oraz relacje z realizacji licznych projektów kulturalnych

Pod koniec października ukazała się kolejna edycja gazety oraz programu radiowego „Słowo Polskie”.

Znaczną jego część stanowią relacje z imprez o charakterze kulturalnym oraz informacje dotyczące działalności mniejszości polskiej na Podolu oraz wschodniej części Wołynia.

Na stronie 1 oraz 12 przeczytamy m.in. o Dniach Papieskich z udziałem chóru „Cantores Minores” z Warszawy oraz o prezentacji książki „Pieśni, które śpiewali Grocholscy z Piętniczan oraz Strzyżawki na Podolu”.

O jubileuszowym XXV Festiwalu Tęcza Polesia można przeczytać na stronie 4. Ciekawostki na temat Tomasza Padury, autora pieśni „Hej, Sokoły” oraz plany na odrodzenie podziemi klasztora jezuitów w Winnicy znajdują się na stronie 5.

O losach byłych posiadłości znanych Polaków w obwodzie lwowskim opowiada Dmytro Antoniuk. Wywiady z Polakami, moniuszkowska impreza w Barze, upamiętnienie polskich legionistów, pochowanych w Czerniowcach na Bukowinie – te oraz inne wiadomości można przeczytać w wersji papierowej oraz internetowej.

>> Gazeta „Słowo Polskie” w wersji PDF <<<

W ostatnią niedzielę października na falach winnickiego Radia „TAKT” 103,7 FM ukazał się także program radiowy „Słowo Polskie”. Jest dostępny do słuchania także w wersji MP3.

>> Program radiowy „Słowo Polskie” w wersji MP3 <<<

Redakcja, 2 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code