Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”

W Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”

W niedzielę, 14 kwietnia w Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”, w którym wzięła udział młodzież szkolna polskiego pochodzenia z obwodu żytomierskiego.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego, Polskie Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim oraz Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie.

W olimpiadzie uczestniczyło 11 osób z Żytomierza i Nowogrodu Wołyńskiego. I miejsce zajął Kiril Dolinko, II miejsce – Katarzyna Kowalenko i III miejsce – Yulia Novikova (uczniowie szkółki sobotnio – niedzielnej im. J. Jakubowskiej w Nowogrodzie-Wołyńskim).

Celem Olimpiady jest popularyzacja idei integracji europejskiej oraz wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań europejskimi procesami integracyjnymi, zwłaszcza dialogiem i współpracą na poziomie społecznym, regionalnym i kulturowym; kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki europejskiej; promocja Uniwersytetu Opolskiego ze szczególnym uwzględnieniem studiów na kierunkach zaliczanych do nauk społecznych.

Gratulujemy uczestnikom!

Walentyna Jusupowa, 19 kwietnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code