Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » W niedzielę ukraiński parlament wprowadził dodatkowe cła na towary z importu

W niedzielę ukraiński parlament wprowadził dodatkowe cła na towary z importu

Źródło - 24tv.uaOd 5% do 10% zdrożeją prawie wszystkie towary z importu – przede wszystkim z Rosji, ale także z Unii Europejskiej. 256 deputowanych przegłosowało za taką decyzję w celu stabilizacji krytycznej sytuacji gospodarczej w kraju.

Europejska Biznes Asocjacja już zapowiedziała, że wprowadzenie dodatkowego cła grozi skasowaniem bezcłowego eksportu ukraińskich towarów do Europy.

Lider frakcji „Blok Piotra Poroszenki” Jurij Łucenko twierdzi, że nowe podatki najbardziej uderzą w rosyjskie firmy, które eksportują najwięcej towarów do Ukrainy.

Dodatkowe cło nie będzie rozprzestrzeniało się na „życiowo niezbędne” towary: węgiel, gaz, benzynę i olej napędowy, pomoc humanitarną…

Ustawa wejdzie w życie już od 1 stycznia 2015 roku. Pierwszymi, kto odczuje nowe „sankcje” ukraińskiego rządu będą importerzy aut. Cena na auta wzrośnie o dodatkowe 5%, co w obecnej sytuacji, kiedy dolar kosztuje blisko 20 hrywien, może ostatecznie zabić rynek samochodowy na Ukrainie.

Słowo Polskie, 28.12.14 r.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code