Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W klimatach conradowskich

W klimatach conradowskich

Członkowie polskich organizacji społecznych na pokazie filmu Smuga cienia w asyście konsula Sebastiana Delury

W środę, 6 marca w kinie “Rodyna” w Winnicy odbył się pokaz polsko-brytyjskiego filmu “Smuga cienia”.

Prezentacja została zorganizowana przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy. Przed rozpoczęciem seansu wszystkich przybyłych widzów powitał serdecznie

Wicekonsul RP Sebastian Delura, który zaprosił gości do obejrzenia filmu psychologicznego z 1976 roku w reżyserii reżysera Andrzeja Wajdy.

Scenariusz do filmu powstał na motywach powieści Josepha Conrada (Korzeniowskiego), wybitnego Polaka, pisarza literatury brytyjskiej, urodzonego w Berdyczowie. Film opowiada o niedoświadczonym oficerze marynarki handlowej. W roli głównej wystąpił jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Marek Kondrat.

Rok 1886. Młody oficer marynarki brytyjskiej Conrad-Korzeniowski (Marek Kondrat), Polak z pochodzenia, po kilku latach służby ma wracać do kraju. Nieoczekiwanie dostaje propozycję objęcia dowództwa na handlowym statku żaglowym “Otago”, którego kapitan nagle umarł. Zadaniem Conrada jest doprowadzenie statku z Bangkoku do Singapuru.

Okazuje się że statek jest zaniedbany, załoga niezdyscyplinowana, wybucha epidemia cholery, a na domiar złego bezwietrzna pogoda wstrzymuje rejs. Mimo wszelkich przeciwności losu Conrad doprowadza “Otago” do portu przeznaczenia.

Film „Smuga cienia” realizowany był w Bułgarii, na Morzu Czarnym, w Anglii i w Bangkoku.

Ta dobra produkcja, z klimatem Conradowskim, świetna rola Marka Konrada oraz przecudowna muzyka Wojciecha Kilara nikogo nie pozostawią obojętnym.

Wiktoria Bednarska, 12 marca 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code