Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W Kijowie po raz drugi zainaugurowano konkurs piosenki Eurowizja

W Kijowie po raz drugi zainaugurowano konkurs piosenki Eurowizja

Eurowizja 2017 – Kasia Moś; Eurovision Song Contest

W stolicy Ukrainy 7 maja zainaugurowano 62. konkurs piosenki Eurowizja 2017. Po zwycięstwie Jamali zaszczyt jego zorganizowania przypadł Ukrainie. W tegorocznej edycji uczestniczą 42 kraje, przeważnie z Europy, ale są zespoły i soliści także z Izraela i Australii.

Gości na 265-metrowym czerwonym „wybiegu” witali żona ukraińskiego prezydenta Maryna Poroszenko, mer Kijowa Witalij Kliczko i zwyciężczynie poprzednich edycji konkursu z Ukrainy – Rusłana (2004) i Jamala (2016).

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 9 maja w kijowskim Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym. Zbudowano tam scenę o powierzchni 350 metrów kwadratowych.. Zwycięzcę tegorocznej Eurowizji poznamy w najbliższą sobotę.

Reprezentantka Polski 29-letnia Kasia Moś z utworem „Flashlight” będzie reprezentowała Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie. Ona razem z innymi uczestnikami zaprezentowała się na czerwonym dywanie podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Eurowizji 2017 przed Pałacem Maryjskim.

Słowo Polskie, 08.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code