Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Katowicach powstał punkt informacyjny dla cudzoziemców

W Katowicach powstał punkt informacyjny dla cudzoziemców

Pomoc w uzyskaniu dostępu do służby zdrowia, informacje o szkoleniach językowych czy ofercie świadczeń oferowanych przez Miasto. To tylko kilka przykładów zadań, jakie realizowane będą przez punkt informacyjny dla cudzoziemców w Katowicach.

„Katowice są miastem otwartym na wszystkich, bez względu na narodowość czy wyznanie. Każdego roku przyjeżdża do nas wielu cudzoziemców do pracy, na studia lub w innym celu. Chcemy, aby mogli poczuć się w Katowicach dobrze, dlatego z myślą o cudzoziemcach chcemy powołać do życia specjalny punkt informacyjny. Ma to być miejsce, które ułatwi im aklimatyzację w mieście. W punkcie uzyskają niezbędną pomoc dotyczącą m.in. meldunku, zatrudnienia, dostępu do służby zdrowia czy szkoleń językowych, jak również dostępu do oferty kulturalnej Katowic” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W grudniu 2020 został ogłoszony konkurs na prowadzenie punktu informacyjnego dla cudzoziemców.

„Fundacja In Corpore została wyłoniona w otwartym konkursie ofert. Organizacja spełniła wszystkie kryteria konkursowe. Jako miasto przeznaczyliśmy dotację w wysokości 60 tys. złotych na realizację tego zadania. Punkt ma być czynny przez pięć dni w tygodniu, co najmniej przez 5 godzin dziennie” – mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału PolitykiSspołecznej, i przypomina, że to kolejne działanie realizowane w Katowicach przy współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Wolne Miejsce i środkom przekazanym z budżetu Miasta w Katowicach ruszył sklep socjalny, na podobnych zasadach opiera się również współpraca z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej, która zaangażowania jest w Katowickie Centrum Seniora czy też usługi „Złotej Rączki”.

Informacja na podstawie www.katowice.gosc.pl

Walentyna Jusupowa, 5 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code