Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Dunajowcach zabrzmiały polskie melodie

W Dunajowcach zabrzmiały polskie melodie

Na początku listopada w sali Dunajowieckiej Szkoły Sztuk odbył się koncert, na którym zabrzmiały melodie polskich kompozytorów, pochodzących z Kresów Wschodnich.

Ukrainę i Polskę łączy wiele wspólnego nie tylko w sensie historii, lecz też i kultury muzycznej. Wielu z wybitnych polskich kompozytorów mają kresowe pochodzenie i urodzili się na terenie dzisiejszej Ukrainy. To Karol Szymanowski, Stanisław Moniuszko… Niemało wśród nich jest związanych z Podolem, a zwłaszcza Ignacy Jan Paderewski i Władysław Zaremba pochodzą z tych ziem.

Na koncercie w Dunajowcach zabrzmiały utwory polskiego kompozytora Stanisłąwa Moniuszki „Halka”, „ Złota rybka” i „ Stoi jawor nad wodą”, do którego oranżację napisał nasz krajan Władysław Zaremba.

Warto zaznaczyć, iż koncert podarował słuchaczom niezapomniane wrażenia i niewysłowioną lekkość, uskrzydlającą duszę. I to jest prawda, przecież artyści dedykują twórczości całe swoje życie.

Katarzyna Kisiel, wydładowca śpiewu akademicznego Dunajowieckiej Szkoły Sztuk, opracowanie Sergiusz Tołstichin, 24.11.15 r.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code