Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Belwederze po raz kolejny obradowała Federacja Mediów Polskich na Wschodzie

W Belwederze po raz kolejny obradowała Federacja Mediów Polskich na Wschodzie

23 listopada 2018 roku w Warszawie odbył się V walny zjazd członków Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.

Na prezesa organizacji, zrzeszającej media polskie i polonijne na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi, a teraz – także i w Czechach, ponownie wybrano redaktora białoruskiego portalu znadniemna.pl.

Jednym z głównych postulatów, powtarzanych w trakcie licznych wystąpień podczas zjazdu, była zmiana systemu wsparcia działalności mediów polonijnych na dwuletni, a nie jak obecnie w rocznej perspektywie.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w kaplicy w Belwederze. Następnie o poważnym traktowaniu mediów polskojęzycznych na Zachodzie i Wschodzie mówili sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, senator RP Artur Warzocha, prezes Fundacji Wolność i Demokracja Robert Czyżewski, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Rafał Dzięciołowski i inni. Przedstawiciele redakcji ze Wschodu oraz Czech przedstawili sytuację w swoich krajach.

O ciągłej poprawie wizerunkowej polskich mediów w wersji papierowej świadczy znacznie lepsza z roku na rok jakość gazet i czasopism, wydawanych przy wsparciu Senatu RP.

Uczestnicy spotkania obalili tezę o bardzo szybkim odejściu od „papieru” na korzyść portali internetowych, Jak pokazuje doświadczenie m.in. „Monitora Wołyńskiego”, który reprezentował Walenty Wakoluk, jest zapotrzebowanie na gazety w języku polskim nie tylko w środowisku polonijnym ,ale także wśród przedstawicieli dominujących narodowości.

Spotkanie członków Federacji Mediów Polskich na Wschodzie zostało zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Senatu RP, Fundację Wolność i Demokracja oraz Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie przy wsparciu Senatu RP.

Słowo Polskie, 26 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code