Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Ambasadzie Ukrainy w Polsce odbyła się prezentacja książki „Polska Solidarność z Majdanem”

W Ambasadzie Ukrainy w Polsce odbyła się prezentacja książki „Polska Solidarność z Majdanem”

W marcu br. w Ambasadzie Ukrainy w Polsce odbyła się prezentacja książki pt. „Polska Solidarność z Majdanem”, poświęcona wsparciu udzielonego Ukraińcom przez Polskę i Polaków podczas Rewolucji Godności w latach 2013-2014.

W tej książce, opisano jak Polska i Polacy pomagali podczas ukraińskiej Rewolucji Godności. Żaden kraj nie wykazał ukraińskiemu Majdanowi takiego wsparcia na wszystkich poziomach, jak Polska. O przyczynach takiego stosunku do Majdanu, charakter pomocy – wsparcie dyplomatyczne, solidarność obywatelska, pomoc humanitarna, leczenie w Polsce osób poszkodowanych w czasie Majdanu, wsparcie rodzin ofiar itp. – opowiadają ludzie różnych pokoleń, przekonań politycznych i profesji: dyplomaci, biznesmeni, dziennikarze, urzędnicy państwowi, przedstawiciele Społeczności Ukraińskie w Polsce, wolontariusze, przywódcy i działacze społeczni, księża i lekarze.

Publikacja zawiera różnorodne materiały: artykuły, fragmenty z książek, świadectwa, teksty napisane specjalnie do tej książki. Materiały pod względem charakteru stylu bardzo są różnorodne, jednak połączone  tematycznie, przedstawiają  zachowanie Polski i Polaków do Majdanu.

Ta książka jest kontynuacją takich książek jak „Majdan. Świadectwa” (2016) i „Majdan. Świadectwo. Pomoc ofiarom. Międzynarodowa Solidarność” (2018). Książkę już można kupić w księgarniach w Polsce i Ukrainie oraz w Internecie.

Walentyna Jusupowa za: Ambasada Ukrainy w Polsce, 11 marca 2020 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code