Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Vołosi dali czadu

Vołosi dali czadu

Krótki lecz bardzo emocjonalny koncert polskiego zespołu Vołosi odbył się w winnickim teatrze im. Sadowskiego w sobotę 29 kwietnia.

Przy pełnej sali i dobrej akustyce muzyka rodem z Karpat przyjmowana była przez miejscową publiczność bardzo żywiołowo i pozytywnie.

– Dziękuję, że pamiętacie i krzewicie polskie tradycje. Witam z okazji Święta Konstytucji 3 Maja – słowo powitalne do zebranych gości, większości Polaków ze wszystkich zakątków obwodu winnickiego wygłosił konsul generalny RP w Winnicy Tomasz Olejniczak. Oprócz polskiej dyplomacji na koncert przybyli prezesi i członkowie podolskich organizacji polskich, młodzież studencka oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Vołosi to zespół tworzony przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych z akademii. W stolicy Podola oni zagrali i zaśpiewali już po raz drugi, chociaż kwietniowy koncert mocno różnił się od poprzedniego, który odbył się w styczniu 2015 roku.

Po koncercie artyści z Polski chętnie pozowali do zdjęć. Część widzów zdążyła kupić płyty z nagraniami Vołosów, które za stosunkowo niewielkie pieniądze sprzedawano po koncercie.

Organizatorem imprezy w teatrze Sadowskiego, poświęconej 226. rocznicy Konstytucji 3 Maja był Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Słowo Polskie, zdjęcia: Sergiusz Olijnyk, 30.04.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code