Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Urządzenia do walki z COVID-19 trafiły z Lublina do szpitala we Lwowie

Urządzenia do walki z COVID-19 trafiły z Lublina do szpitala we Lwowie

Fot. Radio Lublin

Samorząd województwa lubelskiego przekazał jednemu z lwowskich szpitali sprzęt medyczny o wartości 50 tysięcy złotych.

To urządzenia do obsługi instalacji tlenowej: 50 dozowników, 50 gniazd, kilka tablic rozdzielczych oraz elementy sieci tlenu. W zakupie i przekazaniu sprzętu uczestniczył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy alei Kraśnickiej w Lublinie.

Tego typu sprzęt jest powszechnie używany w polskich szpitalach – zaznaczył dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, Piotr Matej. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, praktycznie ma tyle dostępu do tlenu ile łóżek. Sporadycznie są łóżka, które go nie wymagają, ale w każdej chwili tak zwana tlenoterapia może stać się elementem leczenia pacjentów. Stąd Polska mogła sobie pozwolić na dokonanie zakupu. To też nie jest łatwe, bo jednak zwiększone zapotrzebowanie czy w szpitalach tymczasowych, które są nowymi szpitalami, czy też w szpitalach, które dostosowały swoje oddziały na potrzeby COVID-19, ale to się udało zakupić. Polska dzisiaj jest jako kraj, czy województwo, czy Lublin, w tym zakresie w pełni zabezpieczone.

Beneficjentem polskiej pomocy został Lwowski Obwodowy Kliniczny Szpital Infekcyjny na Ukrainie. Województwo lubelskie i Obwód Lwowski są regionami partnerskimi.

Sergij Porowczuk za: Radio Lublin, 20 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code