Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Uroczystość w Połupanówce

Uroczystość w Połupanówce

Fot. kmc.media

1 czerwca 2020 roku, w święto Najświętszej Panny Maryi Matki Kościoła, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Połupanówce w dekanacie tarnopolskim, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki udzielił sakramentu bierzmowania 23 młodym ludziom – informuje o tym archidiecezja lwowska.

Kandydaci pochodzili z różnych parafii: 9 osób z parafii pw.Błogosławionego Jakuba w Starym Skałacie, 8 osób z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Nowosilcu, 5 osób z parafii św. Józefa w Połupanówce i jedna osoba z parafii św. Anny w Skałacie.

Na początku uroczystości wikariusz parafii ks. Mikołaj Kizłyk przywitał Jego Eminencję arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Mszę Świętą odprawiali ks. dziekan Andrzej Malig, ks. prałat Andrzej Legowicz i wikariusz Mikołaj Kizłyk.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie świadectwa wiary młodych ludzi we współczesnym świecie. Życzył młodym ludziom, aby dary Ducha Świętego, które otrzymają, towarzyszyły im przez całe życie, aby „swoje życie przeżyli pięknie, a nie byle jak”.

Po udzieleniu sakramentu bierzmowania, arcybiskup poświęcił krzyże i przekazał każdemu, kto w tym szczególnym dniu przyjął sakrament „dojrzałości chrześcijańskiej”.
Na zakończenie liturgii w naszym Sanktuarium, dziękując za dar przyjęcia sakramentu, młodzież zaśpiewała słowa Magnifikatu: „Wielbi dusza moja Pana… , gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, święte jest Jego imię”, podkreślając doniosłość  tego pięknego sakramentu w ich życiu osobistym, a także w życiu całego Kościoła.

Lidia Baranowska za: o. Mykoła Kizłyk, 12 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code