Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraiński parlament uznał Rosję za państwo-agresora

Ukraiński parlament uznał Rosję za państwo-agresora

Źródło - uainfo.org271 deputowanych poparło rezolucję uznającą Federację Rosyjską za państwo – agresora. Zrobili to prawie rok po rosyjskiej inwazji na Krymie. Rada Najwyższa już zwróciła się z prośbą o poparcie deklaracji do ONZ, PE i Rady Europy.

Tak nie może trwać nadal. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni w wyniku ataków separatystów, wspieranych militarnie przez Rosję, w Wołnowasze, Doniecku i Mariupolu zginęło 50 cywilów – skomentowała projekt uchwały deputowana Samopomocy Anna Gopko.

Podobne zdanie ma Jurij Łucenko z Bloku Piotra Poroszenki. Według niego sytuacja na Donbasie w ostatnich tygodniach znacznie się pogorszyła, pokazał parlamentarzystom dwie legitymacje wojskowe Sergiejewa z Dagestanu – rosyjską i DRL – Właśnie tak Rosja robi „wojnę domową”, sądząc z dokumentów, które znajdują się przy ciałach zabitych okupantów – dodał.

W poniedziałek ukraiński rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na Donbasie, we wszystkich innych regionach Ukrainy ogłoszono stan podwyższonej bojowej gotowości.

Słowo Polskie, 27.01.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code