Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraińskie problemy naukowe w polskich publikacjach

Ukraińskie problemy naukowe w polskich publikacjach

W polskich instytucjach rośnie zainteresowanie ukraińskimi procesem  naukowym, czego świadectwem jest książka wydana w Polsce i przekazana na rzecz Rówieńskiej Uniwersalnej Biblioteki.

Ta publikacja bibliograficzna znanego polskiego historyka, doktora, dyrektora Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu, Stanisława Stepiena, gromadzi informacje o publikacjach na Ukrainie w latach 1996–1998. Obejmuje zarówno ogólne wydania informacji (encyklopedie, katalogi, indeksy itp.), Jak i publikacje z różnych dziedzin wiedzy (filozofia, religioznawstwo, socjologia, prawo, historia, kultura, edukacja, sztuka itp.).

Materiał jest podzielony na 16 rozdziałów na tematy publikacji, listę książek opublikowanych na Ukrainie i publikowanych w czasopismach przez trzy lata. Załączniki zawierają indeks nazwisk, listę głównych wydawców i czasopism z zakresu nauk humanistycznych i politycznych.

Sergij Porowczuk za: Rówieńska Obwodowa Uniwersalna Biblioteka, 17 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code