Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraiński rząd stawia warunki dla wyjazdu migrantów zarobkowych za granicę

Ukraiński rząd stawia warunki dla wyjazdu migrantów zarobkowych za granicę

Fot. Rada Ministrów Ukrainy

Rada Ministrów Ukrainy na czele z premierem Denysem Szmygalem proponuje krajom, które zaproponują Ukraińcom legalne prace sezonowe przeprowadzenie poprzednich konsultacji.

„Ważnym warunkiem jest legalne zatrudnienie na  nie mniej niż 3 miesiące z dotrzymanie wszelkich gwarancji socjalnych oraz należytych warunków pracy. Koordynację takiej pracy poprowadzi rządowe biuro ds. europejskiej oraz euroatlantyckiej integracji” – napisał Denys Szmygal na swojej stronie w sieci Facebook.

Reakcja ukraińskiego rządu pojawiła się na wskutek artykułów w mediach krajowych, w których dziennikarze informowali o tym, że władze blokują loty czarterowe z migrantami zarobkowymi z Ukrainy. Taki zakaz otrzymał m.in. przewoźnik MAU, który miał lecieć z Kijowa do Londyna.

Wpis ukraińskiego premiera wywołał falę oburzenia i negatywnych komentarzy. Internauci porównywali ograniczenie wyjazdu do powrotu „pańszczyzny” i przypominali o Art. 33 Konstytucji Ukrainy, która gwarantuje jej mieszkańcom swobodę przemieszczania się.

Słowo Polskie, 1 maja 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code