Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraińscy artylerzyści kontynuują ćwiczenia w Toruniu

Ukraińscy artylerzyści kontynuują ćwiczenia w Toruniu

Fot. Internet

Żołnierze z Polski, Ukrainy, USA i Danii biorą udział we wspólnych ćwiczeniach w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Dynamic Front 2021 potrwa aż do 21 maja.

W ramach międzynarodowych ćwiczeń Dynamic Front 2021 do Polski przyjechali żołnierze 26. Berdyczowskiej Brygady Artyleryjskiej. Pod Toruniem ćwiczą z artylerzystami z Polski, USA i Danii – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na uzbrojeniu ukraińskiej brygady znajdują się cztery haubicoarmaty Hiacynt-B kalibru 152 mm, cztery samochody ciężarowe KrAZ-6322 oraz dwa pojazdy dowodzenia na bazie transporterów opancerzonych Varta-Novator.

Ćwiczenia Dynamic Front 2021 zostały już rozpoczęte. Ukraińscy artylerzyści wspólnie z Polakami rozpoczęli już pierwsze zmagania. Ćwiczenia z wykorzystaniem broni mają odbyć się pomiędzy 17 a 21 maja. W niedalekiej przyszłości dołączą do nich żołnierze z USA oraz Danii. Szkolenie jest realizowane na dwóch poligonach Europy. Toruńska placówka jest jednym z nich.

Drugi obiekt to niemieckie centrum szkolenia Grafenwoehr Training Area. Tam ćwiczenia odbywają się na większą skalę. Biorą w nich udział niemal 2 tysiące uczestników z 16 państw świata.

Jednym z celów ćwiczenia jest lepsze zapoznanie się w standardach wojskowych NATO przez kraje, które nie są członkami tego układu wojskowego. Chodzi tu głównie o Ukrainę.

Walentyna Jusupowa, 18 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code