Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraina okazała się w pierwszej dziesiątce krajów z najgorszymi drogami

Ukraina okazała się w pierwszej dziesiątce krajów z najgorszymi drogami

Zdjęcie pobrano z unian.netUkraińskie drogi znalazły się na honorowym 137 miejscu z 144 według opinii amerykańskich ekspertów, którzy przeprowadzili badanie opinii kierowców na całym świecie.  Jakość ukraińskich dróg oceniono na 2,3 punktów z 7. Rosyjskie drogi też zdobyły 2,3 punkty, jednak w rankingu najbliższa wschodnia sąsiadka Ukrainy stoi o jeden stopień wyżej – na 136 miejscu.

Za najlepsze uznano drogi we Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Singapurze – 6,5 stopni z 7 możliwych. Do pierwszej dziesiątki trafili także Portugalia, Szwajcaria, Austria, Finlandia i Niemcy. Najgorsze drogi, zgodnie z międzynarodowymi badaniami, są w Mołdawii – ich jakość została oceniona tylko na 1,5 punktów. Na dole listy znajduje się także Polska, Bułgaria (2,5 pkt) i Rumunia (1,9 pkt.)

Ukraińscy mechanicy i właściciele stacji obsługi samochodów twierdzą, że najczęściej  zepsute samochody trafiają do nich już na ewakuatorach.

Jednak w Ukraińskiej Państwowej Agencji Dróg Krajowych zaznaczają, że 85% dróg o znaczeniu krajowym już naprawiono. Niestety, ukraińscy kierowcy mają na to inny punkt widzenia.

Krystyna Bej, HP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code