Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina nie pozostanie obserwatorem i częściowo przyłączy się do Sojuszu Celnego — premier

Ukraina nie pozostanie obserwatorem i częściowo przyłączy się do Sojuszu Celnego — premier

Zdjęcie pobrano z  segodnya.uaUkraiński premier Mykoła Azarow oświadczył o gotowości Kijowa podpisać szereg umów z Sojuszem Celnym. Ukraina, według Azarowa, nie będzie ograniczona statusem obserwatora i zamierza dołączyć się do całego szeregu czynnych umów, w tym i Jedynego Ekonomicznego Obszaru.

– Całkiem możliwe, że podpiszemy pewną ilość umów z Sojuszem Celnym. Po zakończeniu analizy zaproponujemy naszym kolegom stworzyć grupę roboczą dla tego celu, żeby po krótkim czasie dojść do porozumienia, które umowy odpowiadają Ukrainie a które – nie – powiedział Азаров w eterze Pierwszego Kanału Białoruskiej telewizji.

Poprzednio administracja ukraińskiego prezydenta oświadczyła, że rokowania o modernizacji ukraińskiego systemu gazotransportowego w żaden sposób są nie związane z pytaniem o formacie współpracy Ukrainy z Sojuszem Celnym z Rosją.

A co z podpisaniem Umowy Stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską? Perspektywa członkowstwa w Unii oddala się coraz bardziej, przez brak stanowczych kroków ze strony władzy, która ciągle nie może wyznaczyć priorytety dla rozwoju własnego państwa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code