Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina i Polska planują dwukrotnie zwiększyć ilość punktów celnych

Ukraina i Polska planują dwukrotnie zwiększyć ilość punktów celnych

Źródło - google.plUkraina i Polska planują w najbliższym czasie zacząć rozmowy o zwiększeniu ilości wspólnych punktów kontroli celnej na granicy do ośmiu i podpisać odpowiednią umowę.

Ukraina i Polska podpisały umowę kredytową, która przewiduje udzielenie Ukrainie kredytu na 100 mln euro na realizację projektów rozwoju przygranicznej infrastruktury i punktów przejścia granicznego. Umowa została podpisana podczas wizyty ukraińskiej rządowej delegacji na czele z premierem Arsenijem Jaceniukiem do Warszawy 9 września br.

Dokument podpisali ministrowie finansów Ukrainy i Polski Natalia Jaresko i Mateusz Szczurek. Kredyt, udzielony na 30 lat pod 0,15% rocznie, będzie skierowany na budowę ośmiu punktów granicznych, przez które codziennie przemieszczają się 50 tys. osób, 15 tys. samochodów i 2 tys. ciężarówek. 60% kosztów będzie skierowano na budowę dróg w tych punktach, 40% – na budowę infrastruktury.

Między innymi Jaceniuk zaznaczył, że do prac budowlanych aktywnie będzie dołączał polski biznes.

Sergiusz Tolstichin, 14.09.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code