Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraina i Polska omówiły możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych

Ukraina i Polska omówiły możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych

Fot. UNN

W Warszawie podczas posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy omówiono możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie – informuje służba prasowa Prezydenta Ukrainy.

Ponadto, wg informacji służby prasowej, w kontekście niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przedyskutowano dalsze wysiłki celem konsolidacji społeczności międzynarodowej na rzecz zapewnienia Ukrainie praktycznego wsparcia w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i zwolnieniu bezprawnie utrzymywanych przez Federację

Rosyjską ukraińskich więźniów, w tym marynarzy wojskowych, wziętych do niewoli w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej w listopadzie 2018 roku.
Postanowiono również wzmocnić współpracę w zakresie bezpieczeństwa, w tym co się tyczy bezpieczeństwa energetycznego oraz przeciwdziałania realizacji projektu Nord Stream 2.

Strony podkreśliły ważne znaczenie wzmocnienia współpracy transgranicznej, gospodarczej i inwestycyjnej pomiędzy Ukrainą i Polską.

Delegacje rozpatrzyły przebieg wykonania osiągniętych na najwyższym poziomie porozumień oraz określiły główne kierunki działania dwustronnych mechanizmów instytucyjnych.
Strona ukraińska zaprosiła polską stronę odbyć następne posiedzenie Komitetu w tym roku na Ukrainie.

Irena Rudnicka na podstawie informacji ukraińskich mediów, 15 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code