Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińcy z „dobrą historią wizową” będą mogli dostać pięcioletnią wizę Schengen

Ukraińcy z „dobrą historią wizową” będą mogli dostać pięcioletnią wizę Schengen

Zdjęcie pobrano z www.franuk.com

Ukraińcy, posiadający bezproblemową historię wizową, od najbliższego czasu będą mogli ubiegać się o pięcioletnią schengenską wizę. O tym podczas briefingu oświadczył dyrektor departamentu informacyjnej polityki ukraińskiego MSZ Dmytro Dikusarow.

Dikusarow wyjaśnił, że w ostatnich dniach Ministerstwo Spraw Zagranicznych Słowacji złożyło oświadczenie o uproszczeniu zasad otrzymania wielokrotnych wiz Schengen przez Ukraińców:

– Mówimy o wizach terminem od 2 do 5 lat. Ukraińcom, którzy posiadają pozytywną wizową historię, słowacka strona może wydawać wizy długoterminowe.

Przypomnimy że w projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącym Ukrainy mówi się o potrzebie posunięcia się w kierunku liberalizacji wydawania wiz. Parlament Europejski wzywa Radę i Komisję jak najszybciej zacząć działać dla ułatwienia mieszkańcom Ukrainy podróży do krajów Unii Europejskiej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code