Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Tylko 4% ukraińskich migrantów pracy opuściło Polskę po ogłoszeniu o zamknięciu granicy

Tylko 4% ukraińskich migrantów pracy opuściło Polskę po ogłoszeniu o zamknięciu granicy

Fot. railwaygazette.com

Takie dane, powołując się na firmę Gremi Personal podaje portal espresso.tv.

Przede wszystkim z powodu wprowadzenia kwarantanny ucierpieli ukraińscy pracownicy z branży restauracyjnej i hotelarskiej. Więc zaczęli szukać pracy w produkcji. Większość polskich zakładów produkcyjnych pracuje w pełnym wymiarze godzin. Zakłady spożywcze, a także firmy logistyczne  zwiększają liczbę miejsc pracy.

Decyzję o wyjeździe podjęli głównie ci pracownicy, którym za chwilę kończyła się wiza pracownicza lub Ci , którzy mieli pozwolenia na pracę na podstawie reżimu bezwizowego.

Według informacji Ambasady Ukrainy w Polsce, polska służba graniczna nie będzie nakładać sankcji na obywateli Ukrainy, którym termin legalnego pobytu   zakończył się 15 marca lub po tej dacie, lecz byli zmuszeni pozostać w Polsce z powodu zaistniałych ograniczeń na granicy między państwami.

Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z możliwości ewakuacji z Przemyśla, skąd 20 marca będą ewakuowani specjalnymi pociągami – informuje Ambasada Ukrainy w Warszawie. Pociągi Nr 709, 715 i 705 wyruszają o 10:18, 13:10 i 15:45. Więcej informacji na stronie uz.gov.ua oraz Ambasady Ukrainy w Polsce.

Lidia Baranowska, 20 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code