Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Terroryści na wschodzie atakują, nie zważając na podpisany w Mińsku rozejm

Terroryści na wschodzie atakują, nie zważając na podpisany w Mińsku rozejm

Prorosyjscy separatyści już kilkanaście razy złamali warunki rozejmu, podpisanego 5 wŹródło - Twitterrześnia w Mińsku przez byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę, ambasadora FR na Ukrainie Zurabowa, przedstawicielkę OBWE Heidi Tagliavini a także liderów terrorystycznych organizacji DNR i LNR Aleksandra Zacharczenki oraz Igora Płotnickiego.

Wczesnym rankiem 6 września poinformował o tym kierownik Centrum badań wojskowo-politycznych Dmytro Tymczuk:

Po 18.00 (Red.: od tej godziny obowiązywał rozejm) terroryści razem z rosyjskimi oddziałami wojskowymi ostrzelali pozycje ukraińskich wojsk w pobliżu Popasnej, Krasnogorówki, Złotego oraz Nowotroickiego. Ukraińscy żołnierze dotrzymują rozejmu i strzelają tylko w wypadku ataków na swoje stanowiska.

Większość krajów Europy bardzo krytycznie oceniła efektywność podpisanego w Mińsku protokołu o przerwaniu ognia na Donbasie. Amerykański prezydent Barak Obama obwiniał Rosję o eskalację konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy, która bez ingerencji Federacji Rosyjskiej została by zakończona jeszcze na początku lipca.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code