Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności społecznej w Nowogrodzie Wołyńskim

Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności społecznej w Nowogrodzie Wołyńskim

W dniach 10-13 października w Nowogrodzie Wołyńskim w biurze Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego odbyły się szkolenia dotyczące podstaw prowadzenia organizacji pozarządowych.

W zajęciach udział wzięli członkowie zarządu i wolontariuszy Stowarzyszenia, siostry Sercanki, prezesi innych organizacji, m.in.: prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej Natalia Iszczuk, Prezes Studenckiego Klubu Polskiego Walentyna Jusupowa, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Romanowie Olga Myczkowska oraz Aleksander Myczkowski wiceprezes tej organizacji, prezes Polskiego Stowarzyszenia im. Jana Stypuły w Susłach Antonina Szczyrska.

Szkolenia prowadził Hubert Kampa, Prezes Fundacji In Blessed Art i Wolontariusz Eleos-Ukraine oraz 30. Brygady Zmechanizowanej w Nowogrodzie Wołyńskim – pasjonat teologii, ikonografii, teorii komunikacji i psychologii.

Tematem pierwszego szkolenia był Fundraising. W jego trakcie omówiono następujące zagadnienia:

1. Jak zbudować system wsparcia finansowego dla fundacji – skąd czerpać środki.
2. Budowa stałych relacji wokół organizacji – jak zainteresować ludzi organizacją.
3. Darczyńcy – jak się wobec nich zachować i gdzie ich szukać.
4. „To że chcesz pieniądze na dobry cel nie oznacza, że ktoś je da” – jak prowadzić rozmowy z darczyńcami, sponsorami.
5. Komunikacja werbalna i niewerbalna – co zakłóca komunikację.

II cześć szkoleń dotyczyła podstaw prowadzenia organizacji pozarządowej, parafii, społeczności wolontariuszy na temat: „Budowa społeczności organizacji i wokół organizacji”.
„Jako uczestnik warsztatów, z pewnością mogę powiedzieć, że takie warsztaty bardzo potrzebne są. Często myślimy, że wiemy wszystko sami: jak pisać, jak składać projekty, ale jak okazuje się na praktyce, dużo nie wiemy. Warto brać udział w takich warsztatach. Dziękuję prezesowi Stowarzyszenia im. J. Lubińskiego Wiktorii Szewczenko za pomysł i zaproszenie” – mówi Walentyna Jusupowa.

Projekt jest objęty wsparciem w ramach sprawowania opieki senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Wiktoria Szewczenko, Walentyna Jusupowa, 17 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code