Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji w Kijowie

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji w Kijowie

W kijowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbyła się jesienna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, udział w której wzięli około 130 uczestników.

Na pierwszy rzut oka nic specjalnego, jednak tym razem było coś nowe i znaczące: w szkole po raz pierwszy wzięło udział siedmioro mieszkańców tzw. „szarej strefy” na Donbasie, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat rozpoczęli drogę duchową w składzie zespołu Chrześcijańskiej Służby Ratownictwa – Mariupol pod opieką misjonarzy.

„Niektórzy z nich już pomagają misjonarzom ChSR w codziennej pracy. Symbolicznie, że formacja tych ludzi w Szkole Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji  rozpoczęła się w Kijowie, w miejscu skąd rozpoczęła służbę ChSR.

Delegaci z terenów bliskich do frontu spotkali się z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej  Witalijem Krzywickim, który ostatnio był w rotacji w „szarej strefie” jako kapłan misyjny. Komunikacja była ciepła i radosna. Biskup szczególnie pobłogosławił grupę słuchaczy z pod Mariupola.

Uczestnicy mieli też możliwość posłuchać wykładu biskupa Witalija Krzywickiego i wziąć udział we Mszy św., którą odprawił.

Lidia Baranowska na podstawie informacji kmc.media, 19 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code