Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy spotkał się z władzami obwodu winnickiego

Szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy spotkał się z władzami obwodu winnickiego

12 stycznia 2021 r. w Obwodowej Administracji Państwowej odbyło się spotkanie przewodniczącego Obwodowej Administracji Państwowej Sergija Borzowa z Konsulem Generalnym RP w Winnicy Damianem Ciarcińskim i wicekonsulem Konsulatu Adrianem Browarczykiem.

Podczas spotkania Sergij Borzow, podsumowując wyniki współpracy regionu winnickiego z Rzeczpospolitą Polską w 2020 roku, zwrócił uwagę na wyzwania gospodarcze, przed którymi stanął region i państwo jako całość w obliczu pandemii.

„Nie zważając na koronawirus przyjaźn z sąsiednią Polska nie ustaje. Kontynuujemy działania zmierząjące do rozszerzenia dwustronnej współpracy między województwami Rzeczypospolitej Polskiej a Winnicą. W szczególności w sprawie zakończenia reformy decentralizacji na Ukrainie, kontynuacji relacji konwencjonalnych i wymiany doświadczeń z polskimi przedstawicielami władz samorządowych”, – zaznaczył szef urzędu.

Ze swojej strony Konsul Generalny podziękował za współpracę i gotowość władz obwodowych do wspierania inicjatyw i projektów Konsulatu Generalnego. Dyplomata podkreślił, że Rzeczpospolita Polska wspomagała i nadal wspiera niepodległość, suwerenność i integralność Ukrainy i ta pozycja pozostanie bez zmian.

Słowo Polskie za: vin.gov.ua, 17 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code