Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy odbył roboczą wizytę do obwodu czerniowieckiego

Szef polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy odbył roboczą wizytę do obwodu czerniowieckiego

10 marca konsul generalny Damian Ciarciński w Czerniowcach spotkał się z przedstawicielami Czerniowieckiej Rady Obwodowej na czele z jej Przewodniczącym Oleksijem Bojko oraz jego zastępcami Mykołą Gujtorem i Mychaiłem Pawlukiem, a także z prezesem Czerniowieckiego Obwodowego Towarzystwa Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza Władysławem Strytuńskim.

Podczas wizyty roboczej konsulowi towarzyszył wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Winnicy Bartosz Szeliga.

Spotkanie było okazją do omówienia perspektyw pogłębienia współpracy dwustronnej między Polską a obwodem czerniowieckim. Podczas rozmów omówione zostały kwestie dot. dotychczasowych projektów zorganizowanych w ramach pomocy humanitarnej MSZ i Polskiej Pomocy, m. in. pomocy ukraińskim służbom pożarniczym, szpitalu w Czerniowcach w walce z Covid-19 i inne.

W ramach wizyty w Czerniowcach także odbyło się uroczyste spotkanie konsula generalnego w Czerniowieckiej Rady Miejskiej z merem miasta Romanem Kliczukiem, sekretarzem Rady Miejskiej Maryną Kyryliuk oraz sekretarzem Komitetu Wykonawczego Serhijem Dobrzańskim.

Podczas spotkania poruszono tematy związane z upamiętnieniem miejsc i wydarzeń ważnych dla wspólnej historii Polski i Bukowiny oraz temat odsłonięcia tablicy na budynku, gdzie wcześniej znajdował się Konsulat RP w Czerniowcach.

Obie strony wyraziły nadzieję na kontynuację dobrosąsiedzkich, partnerskich relacji oraz na pogłębienie współpracy.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 14 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code