Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Szczęśliwego Nowego Roku… Szkolnego!

Szczęśliwego Nowego Roku… Szkolnego!

Ponad 300 szczęśliwych uczniów, nauczyciele, rodzice i liczni goście zebrało się 1 września w jedynej całkowicie polskojęzycznej szkole na Podolu, która funkcjonuje w miejscowości Gródek Podolski (obw. chmielnicki) by uroczyście dać początek nowemu roku szkolnemu.

Uroczystego patronatu uroczystościom udzielił wieloletni opiekun szkoły – biskup Leon Dubrawski. Wśród gości można było zobaczyć m.in. proboszcza kościoła św. Stanisława – o. Wiktora Łutkowskiego, innych przedstawicieli duchowieństwa i miejscowych władz.

W roku szkolnym 2015/16 dzieci mogą cieszyć się jeszcze jednym multimedialnym gabinetem, wyposażonym przy wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja”. Tablica multimedialna, nowoczesne komputery i inny sprzęt mają sprzyjać lepszemu wchłanianiu wiedzy przez uczniów polskiej szkoły i pokazaniu, że Polska nie zapomina o swoich młodych rodakach za granicą.

O wysokim poziomie nauczania w tej placówce najlepiej świadczą liczby. – Ponad 80 proc. naszych absolwentów dostaje się na studia w Polsce – zaznaczyła Irena Perchajło, zastępca dyrektora z pracy wychowawczej podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Sergiusz Tolstichin, zdjęcia udostępnił Franciszek Miciński, 12.09.15 r.


{morfeo 964}

{youtube}{/youtube}