Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto trzech króli w Żytomierzu

Święto trzech króli w Żytomierzu

W dniu 12 stycznia br. w Żytomierzu po raz szósty odbyła Świętowano Trzech Króli. Na początku odbyła się msza święta w parafii Bożego Miłosierdzia na Malowance, dalej parafianie wielu innych parafii zbierali się pod kościołem by pójść razem w procesji do Świętej Rodziny i uklęknąć obok szopki z malutkim Dzieciątkiem.

Procesji towarzyszyli „prawdziwi królowie i ich wojsko”, których parafianie szczerze witali. Wspólnie z księżmi, śpiewając kolędy procesja ruszyła ulicami miasta do kościoła świętego Joanna z Dukli. Zgodnie tradycją, wszystkich  prowadziła „Gwiazda”, dalej szli trzech królowi ze swoim wojskiem oraz wszyscy wierni.

Idąc ulicami, śpiewali kolędy, witali wszystkich tych, których spotykali na ulicach. Uroczysta procesja skończyła się w kościele św. Joanna z Dukli, gdzie mędrcy i wszyscy wierni oddali hołd dzieciątku Jezusowi.

Na sam koniec ks. Piotr Nowoselski OFM, pobłogosławił wszystkich, a ksiądz Jarosław Olszewski SAC, jako główny organizator uroczystości, zaprosił wszystkich za rok , aby znów razem podziękować dziesiątku Jezusowi.

Walentyna Jusupowa, fot. kzd.org.ua, 19 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code