Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Fot. http://kmc.media

6 stycznia 2018 roku do Żytomierza podczas uroczystości Objawienia Pańskiego przybyli „Trzej królowie”, by złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, której przewodniczył ojciec Wiktor Мatuszewski w górnym kościele parafii Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu na stadionie  młodzież urządziła inscenizację na początek procesji.

Tematem przewodnim scenariusza była współczesna Ukraina, która musi przygotować miejsce, ale również i serce na przyjście Chrystusa.

W pierwszej części przedstawienia Józef i Maria, szukając schronienia, zwrócili się o pomoc do uczestników, wzywając o zmianę stylu życia. A Herod wraz z diabełkami pokazał nowoczesne sposoby wywarcia wpływu poprzez kosmetyki, zdobywanie nowych gadżetów i puste obietnice, które usypiają wolę i umysł. W takim duchu cała procesja ruszyła w stronę centrum miasta. Zgodnie z tradycją, całą procesję prowadziła gwiazda, za którą podążali trzej królowie z wojskiem i prawdziwą orkiestrą, a dalej kroczyli wierni, którzy chcieli przyłączyć się do Orszaku Trzech Króli i oddać hołd małemu Jezusowi.

Przemarsz zatrzymał się na placu Korolewa, gdzie podczas drugiej części inscenizacji uwidoczniono, co konkretnie oznacza zmiana stylu życia i myślenia. Wraz z nowymi bohaterami  procesja dotarła do świątyni św. Jana z Dukli, gdzie wszyscy oddali symboliczny pokłon małemu Jezusowi.

Proboszcz parafii o. Paweł Szewczuk przywitał wszystkich obecnych i zachęcał przysłuchiwać się do głosu Pana Miłosierdzia Bożego, co chce zawsze i wszędzie być z nami.

 

Lidia Baranowska na podstawie informacji s. Olgi Stanisławenko, kmc.media, Wallentyna Jusupowa, 11 stycznia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code