Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”

Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”

W dniu 19 grudnia br. w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu odbył świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę..”.

Rzeczywiście, chociażby na „chwilę” przenieśliśmy się w przepiękną atmosferę muzyki, harmonii, radości, spokoju. Za tą atmosferę dziękujemy serdecznie Zasłużonemu dla Kultury Polskiej Zespołu Kameralnemu im. Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego pod kierownictwem dr muzykologii Ireny Kopoć.

W ramach koncertu, mogliśmy odsłuchać cudowne, najpopularniejsze kompozycje w całym świecie, kompozytora P. Czajkowskiego, które były grane na dużych scenach.

Cieszymy się, że już powoli-powoli, nie zważając na pandemię, zanurzamy się w okres świąteczny. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przyniosą spokój, radość, zdrowie i wiarę, że wszystko będzie zgodnie planów. I wierzymy, że następne spotkania, uroczystości będą odbywać się w większym gronie naszych miłośników.

Cieszymy się, że wszyscy obecni na Sali, zostali zadowoleni: „Czekamy na inne projekty, wystawy. Wszystko było niesamowicie! Dziękujemy” – mówiła Olena Kwiatkowska.

Każdy obecny na Sali, oprócz wielkiej satysfakcji i radości z odsłuchania koncertu, otrzymał prezenty. Wierzymy, że świąteczna atmosfera, energetyka, przywróci nas do normalności, że dzieciątko Jezus, które za kilka dni urodzi się, błogosławi nas tylko na sukces, dobro i radość w każdym dniu.

Dziękuję za współprace w ciągu roku dla Gnatyuk Art Center w Żytomierzu i liczymy na dalszą owocną współpracę. Świąteczny koncert odbył się jako podsumowanie wystawy fotograficznej fotografa polskiego pochodzenia Alfreda Fedeckiego.

Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 26 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code