Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Świąteczny koncert w Nowogradzie Wołyńskim

Świąteczny koncert w Nowogradzie Wołyńskim

2 maja obchodziliśmy wspaniałe święto – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Polska flaga nie tylko w Kraju, ale wszędzie tam, gdzie żyją Polacy poza granicami Ojczyzny, jest symbolem, który łączy i jednoczy wszystkich rodaków, stanowiąc widoczny obraz naszej przynależności narodowej. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tym, jak ważna jest dla nas flaga narodowa.

3 maja obchodziliśmy kolejne wielkie święto narodowe – Dzień Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku jeszcze z większą dumą obchodzimy to święto. W 2020 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku dwa tysiące dwudziestego pierwszego Rokiem Konstytucji Trzeciego Maja, ponieważ właśnie w tym roku mija dwieście trzydzieści lat od ustanowienia tej ważnej dla wszystkich Ustawy Rządowej – pierwszej w dziejach w Europy, drugiej w świecie nowoczesnej konstytucji.

W tych trudnych czasach, kiedy pandemia sparaliżowała cały świat pragniemy całym sercem zjednoczyć się z Państwem, i chociaż nie możemy tego zrobić w sposób naturalny, zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych na nasz rodzinny, wiosenny koncert pod tytułem „POLSKA TO MY”. Do udziału w koncercie zgłosili się nasi partnerzy i przyjaciele z Polski i Ukrainy.

Życzenia złożyli m.in.: sekretarz miasta Nowogrodu Wołyńskiego Oksana Gwozdenko; Redaktor naczelny Polskiego Centrum Medialnego „Jagiellonia” w Żytomierzu Włodzimierz Iszczuk z rodziną; Prezes PSKO im. J. Lublińskiego – Wiktoria Szewczenko córka Walerią i nauczycielką Tatianą Walentiuk; uczniowie i nauczyciele Szkoły Sztuk Pięknych m. Nowogrodu Wołyńskiego; Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu Irena Perszko oraz dziecięcy zespół „ Kwiaty”; Prezes Studenckiego Klubu Polskiego Walentyna Jusupowa wraz z córką; Olga Myczkowska – prezes Romanowskiego Polskiego kulturalno-oświatowego stowarzyszenia wraz z uczennicami Gimnazjum romanowskiego oraz dyrektorem Domu Kultury w Romanowie; Prezes Stowarzyszenia Polonia Zwiagielszczyzny i nauczycielka języka polskiego w szkole w Susłach Julia Wowk; zespół z Polski Piotr Polok Band oraz prezes Fundacji In Blessed Art , ikonograf i wolontariusz Hubert Kampa.

Koncert został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Juliana Lublińskiego w Nowogrodzie-Wołyńskim.

Zapraszam Państwa do obejrzenia koncertu na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_pG5EPPwaXU.

Prezes PSKO im. J. Lublińskiego Wiktoria Szewczenko, Prezes SKP Walentyna Jusupowa, 9 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code