Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Studiuj w Unii Europejskiej, studiuj w kolebce polskiej przedsiębiorczości – Poznaniu!

Studiuj w Unii Europejskiej, studiuj w kolebce polskiej przedsiębiorczości – Poznaniu!

Wyższa Szkoła Handlu i Usług z Poznaniu zaprasza na studia młodzież z Ukrainy. WSHiU to jedyna w Polsce uczelnia założona przez organizację przedsiębiorców (istniejącą od 1904  r.) Uczelnia działa od 1997 r.  Kształci studentów na 3 kierunkach licencjackich (zarządzanie, turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo narodowe) i jednym magisterskim (bezpieczeństwo narodowe). W ramach  kierunków studiów oferujemy szereg bardzo atrakcyjnych specjalności kształcenia. Kadrę dydaktyczną stanowią doskonali wykładowcy oraz wybitni praktycy życia gospodarczego. Oferta i poziom naszych studiów odpowiada aktualnym wymaganiom rynku pracy. Dlatego też absolwenci naszej Uczelni są doskonale przygotowani do sprostania wymogom szybko zmieniającej się gospodarki. Bez problemu więc po studiach znajdują pracę i są cenieni przez pracodawców. WSHiU ma już doświadczenie w kształceniu młodzieży z terenu Ukrainy, dla której ma przygotowaną specjalną ofertę edukacyjną. Pomagamy jej m. in. doskonalić znajomość j. polskiego oraz zaklimatyzować się pod względem socjalno – bytowym podczas studiów w Polsce.

Uczelnia prowadzi bardzo rozbudowaną wymianę zagraniczną. W jej ramach studenci WSHiU mogą przez jeden lub dwa semestry zdobywać wiedzę w uczelniach zagranicznych, z którymi współpracuje szkoła: w Niemczech, Portugalii, Turcji, Norwegii i na Węgrzech. Chętni studenci mają również możliwość odbycia trzy miesięcznych płatnych praktyk w bardzo atrakcyjnych miejscach turystycznych m. in. na Krecie, Cyprze, Norwegii oraz we Włoszech. Dzięki ostatnio podpisanej współpracy z uczelnią Best Sabel Hochschule w Berlinie nasi studenci będą mogli wkrótce uzyskać 2 dyplomy ukończenia studiów licencjackich – polski i niemiecki, co umożliwi im w obydwu krajach podjęcie dobrej pracy.

W uczelni aktywnie działa Biuro karier, które pomaga studentom w znalezieniu doraźnej pracy w trakcie studiów oraz w sprawach socjalnych (np. pomoc w znalezieniu mieszkania podczas studiów). Organizuje liczne szkolenia, warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe studentów i absolwentów. Studenci biorą udział w zajęciach sportowych, obozach, licznych zawodach czy turniejach w Polsce i zagranicą.

Na koniec jeszcze kilka słów o mieście Poznaniu, w którym mieści się Uczelnia. Jest to jedno z najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast w Polsce. Piąte pod względem liczby ludności miasto w kraju. Stanowi ważne centrum przemysłu, handlu, logistyki i turystyki biznesowej. Funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce. Poznań to duży ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. O dynamice rozwoju Poznania świadczy m. in. iż poziom bezrobocia należy do najniższych w kraju (4,2%). Miasto zaliczane jest do najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Jest też bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju i wieloma miastami Europy (znajdują tu jeden z najważniejszych węzłów kolejowych – umożliwiający bezpośredni dojazd do większych miast w Polsce, zatrzymują się tu pociągi międzynarodowe do Amsterdamu, Paryża, Berlina i Moskwy; miasto posiada także międzynarodowy port lotniczy – dolecieć można z niego do 25 lotnisk zlokalizowanych gł. w Europie Zachodniej; Poznań leży także na trasie autostrady A2 która łączy Berlin z Warszawą; Poznań i Berlin dzieli tylko odległość 270 km).

Dodatkowe informacje o Uczelni na stronie internetowej: www.akademiakupiecka.pl

Biuro Rekrutacji:

Ul. Zwierzyniecka 13-15
61-161 Poznań
Tel.: 61 843 47 96 wew. 21
e-mail: rekrutacja@akademiakupiecka.pl

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code