Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Studencki Klub Polski przyjął na staż studentki z „Akademii Ostrogskiej”

Studencki Klub Polski przyjął na staż studentki z „Akademii Ostrogskiej”

W lutym w naszej organizacji odbyła staż studentka III roku Alina Żura (01-28.08) oraz jeszcze trwa staż studentki IV roku Dany Mychajłyszyn (15.02-14.03). To studenci Narodowego Uniwersytetu „Akademia Ostrogska”, specjalności „Sprawa informacyjna, biblioteczna i archiwalna”.

Alina i Dana to dość aktywne studentki, zawsze gotowe do podjęcia nowych wyzwań, do nawiązania nowych kontaktów, cały czas są w ruchu. Współpraca dziewczyn ze Studenckim Klubem Polskim rozpoczęła się w roku poprzednim, kiedy organizowaliśmy Forum Młodzieżowe „Głos Młodzieży w Międzynarodowym Dialogu”. W tedy one już aktywnie interesowali się działalności Klubu i możliwością odbycia stażu na bazie naszej organizacji. Bardzo się cieszę, że doszło do tego stażu.

Podczas stażu studentki zapoznały się z koncepcją nowoczesnego zarządzania w organizacjach; specyfiką funkcjonowania metod planowania, zarządzania, organizacji, motywacji; metodami przetwarzania informacji; prowadzenie dokumentacji dot. organizacji i przeprowadzenie różnych przedsięwzięć i wyjazdów zagranicznych.

W ramach Umowy o współpracy, która została podpisana w ubiegłym roku pomiędzy nami a Muzeum Narodowe Kosmonautyki im. Siergieja Korolewa, studenci również mieli możliwość zapoznać się z działalnością Muzeum. Dziękujemy Pani Natalii Misiać i Irynie Diaczuk za umożliwienie studentom odbyci stażu w Muzeum.

Dziękuję dla Dyrekcji Domu Polskiego w Żytomierzu za możliwość zakwaterowania studentów w pokojach Domu Polskiego.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 3 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code