Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Studenci z Łodzi i Lwowa będą wspólnie opanowywać nową przestrzeń artystyczną

Studenci z Łodzi i Lwowa będą wspólnie opanowywać nową przestrzeń artystyczną

Do końca kwietnia na bazie Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych będzie trwało studenckie sympozjum „Inspiracja przestrzenią – 2” z udziałem studentów z Akademii Sztuk Pięknych imienia Władysława Strzemińskiego z Łodzi (Polska) oraz lwowskich studentów-artystów.

Sympozjum zostało zapoczątkowane w 2016 roku. Wówczas w nim brali udział studenci z Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ogółem „Inspiracja przestrzenią” jest produktem współpracy międzynarodowej oraz otwiera widzom nowe możliwości dla interpretacji wyrobów ze szkła. Ważnym aspektem projektu jest również to, że studenci będą mogli sprawdzić się w nowych twórczych zawodach.

Celem sympozjum jest integracja twórczej młodzieży z obu krajów, opanowanie nowych metod pracy tworzenia w szkle oraz próba wyprowadzenia dzieła sztuki poza środowisko wnętrz, maksymalnie inspirując się przestrzenią parkowego krajobrazu. W czasie sympozjum wybitni wykładowcy wygłaszają wykłady dla studentów akademii, początkujący zaś artyści pracują przy szklarskim piecu.

Gotowe dzieła można będzie obejrzeć, jak i w ubiegłym roku, w Ogrodzie Botanicznym Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki.

Igor Gałuszczak, Lwów, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 28.04.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code