Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Straty gospodarki, spowodowane rosyjską blokadą produkcji ROSHEN, wyniosą 1 mlrd hrywien

Straty gospodarki, spowodowane rosyjską blokadą produkcji ROSHEN, wyniosą 1 mlrd hrywien

Zdjęcie pobrano z http://vesti70.ruUkraińska gospodarka do końca 2013 roku może zaznać strat w blisko 1 mlrd hrywien przez zakaz eksportu produkcji ROSHEN do Rosji.

Przypomnimy, że 29 lipca Rosja wprowadziła zakaz importu produkcji ukraińskiej korporacji ROSHEN w związku z jakoby jej niezgodnością z wymogami jakości. Ukraińska korporacja odrzuca te oskarżenia.

Dyrektor z rozwoju «Roshena» Eugeniusz Wowczanowski zaznacza:

– Istotnie, ponosimy straty, lecz mówimy nie o stratach fabryki Roshen  lecz o stratach państwa Ukrainy, które do końca roku mogą przekroczyć 1 mld hrywien.

W przeciągu ostatnich lat ROSHEN inwestowała w ukraińską branżę cukierniczą blisko 1 mlrd USD, a w modernizację sprzętu – 200 mln euro. Za 2012 rok wyprodukowała blisko 293 tys. ton słodyczy, z których 120 tysięcy ton importowano do Rosji. W roku 2013 zapowiadał się dalszy wzrost produkcji.

Przedstawiciele Roshena zawiadomili, że oni mają nadzieję na poprawę stosunków handlowych z Rosją, jednak już dziś ukraiński producent cukierków szuka nowych rynków zbytu dla swojej produkcji.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code