Jesteś tutaj: Home » Без рубрики » Spotkanie z poezją polską w szkole marianówskiej

Spotkanie z poezją polską w szkole marianówskiej

Dnia 13 listopada w marianówskiej szkole już po raz szósty odbył się konkurs recytatorski „Te słowa istniały zawsze…”. W tym roku konkurs odbywał się w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 30 uczniów (i same dziewczynki!) 3-11 klasy. Pani Zofia Kowalska – nauczycielka języka polskiego – zadbały aby w tak ważne święto narodowe zabrzmiała poezja patriotyczna. Nie zabrakło także wierszyków dziecięcych znanych i ulubionych autorów – Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Język polski w szkole marianówskiej jest wykładany jako fakultatywny. Ponadto większość uczestników konkursu ucząc się języka polskiego nie dłużej niż rok lub dopiero zaczęły odwiedzać te zajęcia. Mimo to, niektóre dziewczynki wykazały się bardzo dobrym poziomem recytacji – i znajomością tekstów i wyrazistością mówienia.

W tym roku w konkursie pierwsze miejsca Jurorzy przyznali : Krystynie Czugujewskiej (9 klasa), Krystynie Nazarewicz (6 klasa) i Marii Nowak (6 klasa). Na drugiej pozycji znalazły się uczennicy 7 klasy Wiktoria Radonowicz i Maryna Tomaszewska oraz Anastazja Kyryczuk (6 klasa). Trzecie miejsce zajęli: uczennice 6 klasy Anastazja Rewucka i Żaklin Fudzińska oraz Ilona Radonowicz (5 klasa).

Zwycięzcy otrzymali prezenty od Domu Polskiego oraz książki od Polskiej Biblioteki Narodowej, a wszyscy uczestnicy – słodycze.

Dom Polski w Żytomierzu, 16 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code