Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Spotkanie harcerzy i płastunów w Równem pod patronatem Konsula generalnego RP

Spotkanie harcerzy i płastunów w Równem pod patronatem Konsula generalnego RP

W dniu 5 stycznia 2021 roku w  domu parafialnym przy kościele św. Piotra i Pawła w Równem odbyło się spotkanie trójstronne harcerzy i płastunów pod patronatem Konsula generalnego RP.

W biesiadzie wzięła udział młodzież harcerska z hufca „Wołyń”, płastuni z Płastuńskiego Ośrodka nr 33 im. Samczuka w Równem, goście z Łodzi oraz oraz lokalnego samorządu.

Szef harcerskiego hufca „Wołyń” Aleksander Radica w  krótkich słowach podsumował miniony rok. Podkreślił, że pomimo kwarantanny ogłoszonej z powodu pandemii, udało się zorganizować konferencje poświęcone 100. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami. Najważniejszym wydarzeniem minionego roku, zdaniem p. Aleksandra, było podpisanie we wrześniu porozumienia między przedstawicielami równeńskiego Płasta i harcerzy.

Gośćmi honorowymi spotkania  w Równem byli Konsul Generalny  Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku Sławomir Misiak oraz dyrektor Centrum Dialogu Kostiuchnówka – Jarek  Górecki. Rozmawiano m. in. o planach współpracy w rozpoczynającym się roku.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze i zakończyło się uroczystą kolacją.

Harcerze i płastuni wspólnie śpiewali przy akompaniamencie gitar i uczestniczyli w organizowanych quizach. Podczas spotkania odbył się także pokaz filmu „Harcerstwo w wojnie z bolszewikami”.

Goście z Rzeczpospolitej Polskiej z Łodzi wręczyli prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedstawicielom Płastu z Równego. Spotkanie zorganizowano w ramach podpisanego we wrześniu porozumienia między przedstawicielami równeńskiego Płasta i harcerzy.

Goście z Rolski z Łodzi odwiedzili również  Centrum Dialogu Kostiuchnówka na Wołyniu, zapoznałi się z jego działalnością oraz miejscową szkołę.

Sergij Porowczuk, 10 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code