Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Spływ kajakowy po Teterewie

Spływ kajakowy po Teterewie

W dniach 24-26 sierpnia Studencki Klub Polski w Żytomierzu oraz Klub „Turystyka sportowa” zorganizowały spływ kajakowy po rzece Teterew w obwodzie żytomierskim. Łączna długość trasy, pokonanej w trzy dni, wyniosła 37 km.

Udział w spływie wzięło 9 osób na czele z instruktorem, członkiem Studenckiego Klubu Polskiego Antonem Nikolajewym.

Ruch „Turystyka sportowa” działa przy Studenckim Klubie Polskim od trzech lat.  Dzieci i młodzież biorą udział w wędrówkach o różnej kategorii trudności, sportowych zabawach, spływach i innych aktywnych zajęciach. W tym roku trasa spławu po rzece Teterew przechodziła przez: Stawki — Radomyśl — Czudyn — Krymok — Wyszewyczy.

W ciągu trzech dni spływu, uczestnicy uczyli się podstawom bezpieczeństwa i zachowania na wodzie; prawidłowego wiosłowania i prowadzenia kajaków; zbierania/rozbierania kajaków typu „Neris”, prawidłowego ich przechowywania. Przy pomocy instruktora, wzmacniali i rozwijali swoją psychologiczną równowagę i samodyscyplinę.

Młodzi sportowcy spali na świeżym powietrze w namiotach, w zaciszu wołyńskiej przyrody. Wieczorami przy ognisku, dla młodzieży organizowano zajęcia z języka i kultury polskiej. Pod gitarę wszyscy razem śpiewali polskie piosenki. Uczestnicy spławu dowiadywali się o wybitnych Polakach Żytomierza.

Głównym celem działalności ruchu młodzieżowego „Turystyka sportowa”, działającym przy Klubie Polskim, było przede wszystkim zaszczepienie podstaw poprawnego wychowania, podwyższenie poziomu patriotyzmu u młodzieży; kształtowanie osobowości człowieka przy uszanowaniu jego prawa do wolności i godności, umiejętność uwolnienia się od nałogów, kształtowanie potrzeby kontaktu z przyrodą, integracja polskiego środowiska młodzieżowego na Żytomierszczyznie i in.

Bardzo dziękujemy za organizację i wsparcie w realizacji projektu Studenckiemu Klubu Polskiemu oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Anton Nikołajew, kierownik grupy „Turystyka sportowa”, członek „Studenckiego Klubu Polskiego”, 07.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code